Filipenko Violetta

Viola Filipienko fotografia

Studentka kierunku: filologia polska, studia I stopnia na Uniwersytecie w Siedlcach.
Pochodzi z Kazachstanu, ma polskie korzenie.
S
typendystka Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, uczestniczka Kursu przygotowawczego dla Polonii do podjęcia studiów w Polsce (NAWA - edycja 2021/2022), organizowanego przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej UwS.

Zdobywczyni I miejsca w konkursie INTERSTUDENT UwS 2024 dla studentów i doktorantów - cudzoziemców Uniwersytetu w Siedlcach.

Jej doświadczenia akademickie nie ograniczają się jedynie do zgłębiania treści czy problematyki lektur, obejmują także eksplorację grafiki komputerowej. Jest zafascynowana możliwościami wyrażania siebie poprzez narzędzia wirtualne, co stanowi dla niej równie inspirujące źródło odkryć, co fascynujące dzieła literatury.

W ramach niniejszego projektu jej zadaniem jest publikacja treści, zdjęć oraz skanów dokumentów na stronie internetowej. Dodatkowo, pełni rolę administratora tej strony na platformie społecznościowej Facebook.