Danielsen Thorin

Thorin Danielsen fotografia

Student kierunku: filologia polska, studia II stopnia na Uniwersytecie w Siedlcach.
Zdobywca II miejsca w konkursie INTERSTUDENT UwS 2024 dla studentów i doktorantów - cudzoziemców Uniwersytetu w Siedlcach.

Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na Uniwersytecie w Indianie ukończył studia licencjackie z pedagogiki i języka hiszpańskiego.
Języka polskiego zaczął uczyć się 5 lat temu w USA, a dwa lata później był uczestnikiem Letniego Kursu Języka Polskiego i Kultury Polskiej NAWA (stypendystą Rządu Polskiego) na Uniwersytecie w Siedlcach.
W 2022 roku zdecydował się powrócić do Polski, do Siedlec i uczestniczyć w rocznym intensywnym kursie języka polskiego, organizowanym przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej UwS.
Jest korepetytorem języka angielskiego oraz tłumaczem.

W ramach niniejszego projektu jego zadaniem jest tłumaczenie wszystkich treści na język angielski.